2015/2016

Výlet do Mirákula (3.třída)

Něco málo z výletu, fotit nebyl moc čas. A navíc v té jejich rychlosti byly děti ze záběru dříve, než jsem je stačila zaměřit.

Musíme si pomáhat (3. třída)

Musíme si pomáhat - to bylo ústředním tématem letošního celoškolního projektu. Projekt jsme zahájili již v listopadu přednáškou člena občanského sdružení PONS 21. Dozvěděli jsme se řadu zajímavostí o životě v Indii, konkrétně ve státě Karnataka. Poutavou formou přiměřenou věku dětí byl přiblížen život obyvatel v chudých vesnicích, tak odlišný od našeho. Byl zdůrazněn význam vzdělávání, školy. Že to, co je u nás samozřejmostí, jinde tak samozřejmé není. Děti velice zaujalo zejména vyprávění o stavbě nové školy ve vesnici Mansapur. Vybudováním školy v tomto místě se dostane vzdělání velkému počtu chudých dětí, které jinak kvůli velké vzdálenosti do města školu nemohou navštěvovat.

1. Název projektuMusíme si pomáhat

    Třída3. A

Mandala z luštěnin a obilovin (3.třída)

Musíme si pomáhat - to bylo ústředním tématem letošního celoškolního projektu (kompletní zpráva o projektu v záložce Projekty). My jsme spolu s dalšími třídami prvního stupně (aby se pomoc netříštila) rozhodli věnovat peníze na dostavbu školy v Mansapuru. Na rozdíl od jiných tříd, které prodávaly své vlastnoručně vyrobené výrobky, jsme se rozhodli jít jinou cestou - postavit mandalu a uspořádat výstavu. A co to vlastně mandala je? Slovo mandala znamená v sanskrtu (starém indickém jazyce) kruh. Její tvorbu znalo mnoho starých národů např.

Škola v přírodě 2016 - Šlovice (3. třída)

Fotodokumentace ze školy v přírodě - budu ji postupně doplňovat. Více fotografií (a v lepší kvalitě) obdrží děti na DVD.

Zimní vycházka do Divoké Šárky (3. třída)

Ve středu 20.1.2016 jsme vyrazili na tělovýchovnou, přírodovědnou a výtvarnou vycházku do Divoké Šárky. Mrazivé počasí nás nepřekvapilo, zdolali jsme několik kopců, vybrali místa na bobování a s červenými tvářičkami jsme se doplazili ke škole. Tam jsme vypili 64 decilitrů zeleného čaje (poptejte se, jak to děti spočítaly), o tom půl kilogramu cukru se raději nezmiňuji. Příště vyrazíme bobovat - snad sníh a zdraví vydrží.

Syndikovat obsah