2012/2013

Projekt Oblékáme krychli (3. třída)

Ústředním tématem našeho třídního projektu byla krychle.

Atletický trojboj (3. třída)

V úterý 28.5. jsme vyrazili na atletický stadion Kotlářka. Děti čakal atletický trojboj - sprint 50 m, hod do dálky a skok daleký.

Nejvšestrannější sportovkyní v kategorii mladší žákyně se stala Klárka!!! Gratuluji!

Exkurze - VÚRV (3. třída)

Ve čtvrtek 23.5.2013 jsme byli na exkurzi ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby. Zapomněla jsem foťák, ale alespoň pár největších zážitků jsem zdokumentovala (omluvte sníženou kvalitu - mám úplně hloupý telefon). To nejlepší neživé je traktor, a to nejlepší živé je šváb madagaskarský. Strom - věřte, nevěřte je buk!

Exkurze do České televize (3. třída)

V úterý 21.5.2013 jsme byli na exkurzi v České televizi. Seznámili jsme se s historií, prohlédli si model celého komplexu, viděli natáčecí studia a díky moc milé paní, které nás prováděla, jsme se dozvěděli řadu zajímavostí a podrobností. Dokonce nám bylo umožněno, zúčastnit se přímo natáčení Kouzelné školky (která se bude vysílat 28.5.2013).

Finanční gramotnost (3. třída)

Vánoční besídkou jsme zakončili třídní projekt a hned po vánočních prázdninách nás čekal projekt celoškolní, jehož tématem byla finanční gramotnost. Na prvním stupni šlo především o peněžní gramotnost (pohyb peněz, nákup - prodej, hospodaření).

1. Název projektuFinanční gramotnost

Projekt finanční gramotnost (3. třída)

Tématem letošního celoškolního projektu byla finanční gramotnost. Více naleznete v záložce Projekty.

Výlet do Nebušic - a jen tak mimochodem závod v běhu (3. třída)

V úterý 9. dubna 2013 jsme vyrazili do Nebušic. Rozhodli jsme se, že pršet nebude, tak nepršelo. Odpoledne dokonce svítilo sluníčko. Urazili jsme skoro 10 km, strávili čas na hřišti, lezli po stromech, stopovali. No a jako bonus si pět statečných dívek a tři stateční kluci zaběhli 500 m v terénu, neboť se konal Nebušický závod v přespolním běhu. Před všemi, kteří tento první jarní běh absolvovali, smekám.

Bobování (3. třída)

Protože by nám kvůli závodům ve šplhu, které se konají v naší tělocvičně, odpadl tělocvik, spojili jsme si tři hodiny a v pátek 25.1.2013 vyrazili do Šárky bobovat. Otestovali jsme tři kopce a ušli rychlou a potom čím dál pomalejší chůzí více než čtyři kilometry. Přesto dětem ještě zbylo dost sil na pár závěrečných jízd i na sídlišti.

Milé sladké překvapení (3. třída)

V pátek 14.12. jsme se hned po ránu účastnili velkolepé demolice (protože jsme také pomáhali se stavbou)
http://youtu.be/uBG0Ozq7EXg
A hned poté jsme zažili veliké překvapení - za naše vystoupení na besídce jsme dostali naprosto nečekanou sladkou odměnu. Mockrát děkujeme!!!

Škola v přírodě - Jasmín (3.třída)

Něco málo z letošní školy v přírodě. Další fotografie obdrží děti na DVD.

Syndikovat obsah