Provázkové sítě krychle

Nebudu se chlubit cizím peřím. Provázkové sítě si jako první (ZASEvyrobila Jitka Michnová, ačkoli i ona prý první "hýbající se" krychli někde viděla. Původního zdroje už se asi nedopátráme.  Jitka mě i ostatním učitelůmi nezištně poskytla návodumístili jsme jej na stavbičkách. Přesto mi trvalo čtyři roky, nežli jsem se odhodlala si vyrobit vlastní pomůcku. Vy už to budete mít jednodušší, protože kdyžněco dělám, snažím se to dělat tak, aby z toho měli pokud možno užitek i ostatní (i když dostat to do počítače je někdy peklo).

U každé sítě máte rovnou návod na provlečení a vyznačené otvory - stačí vytisknout, zalaminovatvystřihnout. Přesto jedna komplikace. Přestože jsem to zkoušela, pokud síť nechám v kuse, špatně se při zatahování ohýbá. Nejlépe funguje, když si dáte tu práci, rozstříháte ji na jednotlivé čtverce a ty pak k sobě znovu slepíte izolepou. Vypadá to šíleně, ale tak hrozné to není... A čas investovaný do výroby pomůcky a následné "čarování" se Vám bohatě vyplatí.

jsem ji využila jako motivaci k projektu Oblékáme krychli, kde si kromě jiného každý žák vyrobil svého pana nebo svou paní Krychli - viz fotogalerie, do záložky Projekty jsem zprávu psala, psala, ale nedopslala. Tak snad letos. Jdu do toho znova s novými dětmi, ačkoli si pokaždé po úspěšném dokončení projektu říkám, že už nikdy! Ostatně, kdo s dětmi někdy vyšíval a podobně, tak ví, o čem mluvím (píšu).


Tak schválně - která není síť krychle? V souboru jsou navíc tři (ty bez puntíků a bez návodu).

Až si vzpomenu na heslo k Youtube, nahraju video.