Kalendář

Také Vás již unavují neustálé otázky "Kdypojedeme na školu v přírodě?" "Kdy bude McDonalds Cup?" Kdy jedeme na plavání?" "Za kolik dnů pojedem na výlet?" atd. atd. Od doby, co jsem dětem (i sobě) vyvěsila megakalendář, je už neslýchám. Ulevilo se mi.

sama potřebuji mít celkový přehled o školním roce. Kdysi před lety jsem si vytvořila úplně obyčejný kalendář, který mám nalepený v diáři. Jednoho dne jsembyla zoufalá z otázek výše, takže jsem dostala spásný nápad - nechám zvětšit kalendář a všechno tam dětem budu psát, ať to mají na očích. V copycentru jsem se ale přeřekla a místo A2 řekla, nevím proč, A0. Takže vlastně omylem jsem dostala velikou plachtu, kterou od doby každoročně používám (černobílá kopie z A4 na A0 v Dejvicích stojí 75 ).

Do kalendáře dětem zaznamenáváme všechny termíny, ať už je to odevzdání čtenářského deníku, výlety, dopravní hřiště, vzdělávací pořady, třídní schůzka... Když je v kalendáři N, děti vědí, že to znamená NÁVŠTĚVA (otevřená hodina) a připraví si matematiku na poslední hodinu. Nabídku otevřených hodin najdete na www.odlektora.cz.

Protože je kalendář černobílý, jako první vždy vybarvujeme víkendy, prázdniny, svátky - prostě dny volna. Pak spočítáme, kolikrát půjdeme do školy a kolik dnů budeme doma (i s hlavními prázdninami). Je to pro děti zajímavé zjištění. Doporučuji.

Ve třetí třídě jsme začali kalendář, pro změnu zmenšený na A5 a vytištěný na čtvrtku, používat pro hodnocení dne. S dětmi jsme si domluvili barvy (žlutá - senzační den, modrá - obyčejný den, černá - úplně špatný den) a děti si vždy po skončení vyučování vybarvily příslušné políčko. Samy, nekontrolovala jsem je. Měla jsem radost, když jsem koncem roku zahlédla spoustu sluníčkově rozzářených kalendářů.

Deváťákům jsem kalendář vytiskla také a odškrtávaly si, jak se blíží termín přijímacích zkoušek (bylo to trochu depresívní).

Poznámky k souborům:

Kalendář jsem vložila ve wordu (tabulka), abyste si mohli sami vybarvit Vaše jarní prázdniny a dny volna (stínování - plechovka).

V souboru EB_kalendar_20_21_maly.doc je dvakrát A4. Při tisku zvolte tisk 2 strany na 1 a budete mít na jedné A4 dva malé kalendáře.